Skoči na glavno vsebino

Danes, v petek, 23. 9. 2022, Slovenci praznujemo praznik – Dan slovenskega športa.

Na naši šoli smo ta praznik obeležili s športnim dnem – pohodom učencev prvega triletja. Pohod smo izvedli v različne smeri naše občine.

Prvošolci so se odpravili v smer Vinjega Vrha, drugošolci so pešačili in osvojili cerkev na Stopnem, tretješolci pa so osvojili Vinji Vrh.

Praznik, ki je bil uveden leta 2020 na pobudo Olimpijskega komiteja Slovenije, ni dela prost dan. Datum je izbran kot obletnica 23. septembra 2000, ko je ob zmagi veslačev Iztoka Čopa in Luke Špika ter strelca Rajmonda Debevca na poletnih olimpijskih igrah v Sydneyju prvič zaigrala slovenska himna Zdravljica. 23. september velja tudi kot prvi dan Evropskega tedna športa. Slovenija je tovrstni praznik uvedla kot osma na svetu; pred njo so to storile že Indija, Iran, Malezija, Katar, Turčija, Tajska in Japonska.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate na spodnjih fotografijah.

Športni pozdrav, učiteljice prvega triletja.

 

(Skupno 105 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost